Praha 4 Chodov Chytrá Sovička

Letní prázdninový program 2021

Jako každý rok, i letos jsme připravily pro Vaše děti letní příměstské tábory plné her, zábavy a dobrodružství. Program neprobíhá dle standardních osnov, jako ve školním roce, ale strávíme s dětmi co nejvíce času venku pohybovými, hudebními, výtvarnými i didaktickými aktivitami, které jsou motivované jednotlivými tématy.

Bližší informace o činnostech naleznete přímo v rozpisu dílčích týdnů.

Letní prázdninový program 2021

TÝDEN TÉMA
1.7. - 9.7.  (5.7. a 6.7. jsou Státní svátky) MALÍ STAVITELÉ
12.7. - 16.7. MY JSME MALÍ MUZIKANTI
19.7. - 23.7.  CO SE DĚJE V TRÁVĚ
26.7. - 30.7.  TÝDEN MALÝCH UMĚLCŮ
2.8. - 6.8. Z POHÁDKY DO POHÁDKY
9.8. - 13.8. ZVÍŘÁTKA V ZOO
16.8. - 20. 8  BYL JEDNOU JEDEN ŽIVOT
23.8. - 27. 8 WESTERN

1. týden: 1. července - 9. července

Téma: Malí stavitelé

Naši stavitelé si nejprve připraví architektonický záměr stavby. Z různých stavebních materiálů jako je písek, kamínky, karton, dřevěné kostky, lego a jiné stavebnice si postavíme město s mosty a v něm i takové stavby jako jsou nemocnice, nádraží, pošta a spoustu dalších.  A co všechno ve městě musí být a fungovat, aby se v něm lidem dobře žilo? Načerpáme spoustu inspirace z výletů, příběhů a pohádek. Vyrobíme si stavební deník a každý malý architekt si postaví svůj malý domeček.

2. týden: 12. července – 16. července

Téma: My jsme malí muzikanti

Společně se ponoříme do světa plného hudby. Postupně se seznámíme s jednotlivými hudebními nástroji a vyzkoušíme si roli dirigenta. Zaposloucháme se do tónů různých hudebních žánrů a kultur. Využijeme také prvky muzikoterapie. Povíme si, kde všude se s hudbou můžeme setkat a jaký má pro nás význam. Zazpíváme a zatančíme si nejznámější lidové písně za doprovodu Orffových nástrojů, flétny, kytary a klavíru. Zkusíme si zrytmizovat a zmelodizovat říkanky a básničky a nakonec si vyrobíme svůj originální hudební nástroj.

3. týden: 19. července – 23. července

Téma: Co se děje v trávě

S dětmi a naším známým broukem Pytlíkem budeme objevovat život hmyzu, zkoumat rostlinky a povídat si o přírodě. Vezmeme si lupu a v trávě budeme pozorovat život broučků. Pomocí mikroskopu prozkoumáme i život jednoduchých organismů (život buňky). Celým týdnem nás budou provázet pohádky o broučcích, Včelí medvídci a Brouk Pytlík se svým kamarádem Ferdou Mravencem. Naučíme se hezky chovat k přírodě a každý malý přírodovědec si vyrobí svůj vlastní herbář.

4. týden: 26. července – 30. července

Téma:  Týden malých umělců

Umění má mnoho podob. My se zaměříme na umění abstraktní, které dětem umožní vyjádřit své pocity, přání, ale třeba také bolest, a to za pomocí výtvarných prvků jako jsou linie, geometrické obrazce, barevné skvrny a plochy. Abstraktní způsob výtvarného vyjadřování je podnětným zpestřením klasických malířských technik a prací s barvami. Děti poznají nový způsob práce s barvou a budou tak mít příležitost rozvíjet svou fantazii, kreativitu a učit se tvořit spontánně. Vyzkoušíme si výtvarnou techniku tzv. dripping nebo-li akční malba. Pracovat budeme jednotlivě, ve dvojicích i ve skupinkách. Právě prožitky dítěte z této tvorby budou to nejcennější na dané výtvarné činnosti.

5. týden: 2.srpna – 6. srpna

Téma: Z pohádky do pohádky

Pojďme se s dětmi vydat do pohádkového lesa a potkat tam spoustu pohádkových bytostí. Zachráníme Jeníčka a Mařenku před zlou ježibabou i Karkulku před zlým vlkem. Proklestíme si cestu trnitými keři k Šípkové Růžence a Sněhurce pomůžeme najít všech sedm trpaslíků. Rozpoznáme v pohádkách dobro od zla a zjistíme, že dobro vždy nad zlem zvítězí.

6. týden: 9. srpna – 13. srpna

Téma: Zvířátka v Zoo

Do školky zavítá opice Žofka, ředitelka ZOO ? Spolu s ní budeme poznávat zvířátka ze ZOO a učit se, jak se o taková zvířátka v zoologických zahradách starají. Naučíme se rozlišovat rozdíly mezi domácími zvířaty a zvířaty chovanými v ZOO, zjistíme, čím se živí a jak vypadá jejich přirozené prostředí. Naši malí zoologové si také odnesou jedno vyrobené zvířátko na špejli. Každý den se seriálovou Žofkou vyřešíme v pohádce jeden případ, který se v ZOO stal.

7. týden: 16. srpna – 20. srpna

Téma: Byl jednou jeden život

S naším kamarádem kostlivcem Kostíkem si budeme povídat o tom, jak musíme o své tělo pečovat, abychom zůstali zdraví. Ke zdravému životnímu stylu patří strava, pohyb a pitný režim. Na výletech si vždy zasportujeme a každým dnem nás provede jeden díl z kresleného seriálu Byl jednou jeden život. Z dětí se stanou malí lékaři a zdravotní sestřičky a budeme se učit, jak poskytnout první pomoc. Na závěr týdne si upečeme zdravé Kostíkovy sušenky a připravíme lahodný zdravý nápoj.

8. týden: 23. srpna – 27. srpna

Téma: Western

S našimi malými kovboji a pistolnicemi zažijeme spoustu dobrodružství a legrace. Budeme rýžovat zlato, zastřílíme si z koltu, zaházíme si lasem a dokonce si zkusíme i podojit krávu. Naučíme se spoustu trampských písniček, zatančíme si kovbojský tanec. Každému malému westernovému zajatci pošleme foto “WANTED”. Když nám počasí bude přát, opečeme si i špekáček.

Cena programu: 3.500 Kč/ týden

V ceně programu je:

• celodenní docházka 5 celých dní v čase 7:30hod - 17:30hod

• 2× svačinka, 1× oběd, pitný režim samozřejmostí

• odpolední aktivity dle denního programu (výtvarná dílna, hudební kroužek, pohybové a sportovní hry, četba pohádek, deskové hry, dramatický kroužek, soutěže, aj.)

• prima zážitky v zázemí rodinné vilky s vlastní zahradou, útulné prostředí, individuální přístup

***ZÁPIS JIŽ ZAHÁJEN***

V případě zájmu o nabízené programy nás kontaktujte elektronicky na: dunovskeho@kindergarten.cz

nebo na telefonním čísle: +420 737 546 578.

Vašim dětem se u nás bude líbit :-)