Praha 4 Chodov Chytrá Sovička

Letní prázdninový program 2020

Jako každý rok, i letos jsme připravily pro vaše děti letní projekt plný her, zábavy a dobrodružství. Program neprobíhá dle standardních osnov, jako ve školním roce, ale strávíme s dětmi co nejvíce času venku pohybovými, hudebními, výtvarnými i didaktickými aktivitami, které jsou motivované jednotlivými tématy.

Bližší informace o činnostech naleznete přímo v rozpisu dílčích týdnů.

Letní prázdninový program 2020

1. Moje tělo (29. 6. - 3. 7.)

2. Piráti ze školky (7. - 10. 7) *

3. Olympiáda (13. - 17. 7.)

4. Indiáni (20. - 24. 7.)

5. Čím budu, až vyrostu? (27. - 31. 7.)

6. Cesta do džungle (3. - 7. 8.)

7. Výprava do pravěku (10. - 14. 8.)

8. Výlet do vesmíru (17. - 21. 8.)

9. Kempování (24. - 28. 8.)

1. týden: 29. června - 3. července

Téma: Moje tělo

Víte, co všechno naše tělo dokáže? S dětmi si vyrobíme kamaráda v životní velikosti a naučíme se funkce základních orgánů. Také budeme zkoumat svět kolem nás pomocí každého smyslu, vyzkoušíme si reagovat na situace pod vlivem různých emocí a naučíme se, jak poskytnout první pomoc, když zrovna vše nefunguje tak, jak má.

2. týden: 7. – 10. července

Téma: Piráti ze školky

S našimi malými piráty nás čeká velké dobrodružství. Děti si osvojí nové poznatky o mořích, mořských živočiších a dozví se něco o životě námořníků a pirátů. Čeká nás výroba pirátské vlajky a lodě, budeme lovit ryby, vyzkoušíme si vázání námořních uzlů, zdoláme různé překážky s páskou přes oči a nebo třeba úplně poslepu. Možná objevíme i poklad plný dukátů...

3. týden: 13. – 17. července

Téma: Olympiáda

Ve školce si vynahradíme zrušenou letní olympiádu pěkně naživo. Těšit se můžete na zažehnutí olympijského ohně, pořádný trénink důležitý k profesionálním výkonům  a  širokou nabídku sportů: atletiku, fotbal, stolní tenis, lukostřelbu, jízdu na koloběžce a další. Celý týden završíme soutěžním odpolednem s medailemi pro všechny sportovce.

4. týden: 20. – 24. července

Téma: Indiáni

Založení nového kmene, zhotovení indiánské čelenky, facepaiting, výroba rytmických nástrojů a výroba tomahawku, to bude dobrodružství! Pak už zbývá jen naučit se pořádný indiánský tanec s popěvkem, ulovit bizona a udělat si pořádnou hostinu uprostřed týpí.

5. týden: 27. – 31. července

Téma: Čím budu, až vyrostu?

Hlavně šťastným člověkem! No jo, ale jak? Zkusíme si, co nás nejvíce baví. Bude to vaření, zahradničení, focení či řízení dopravního provozu? Nebo nás bude těšit ošetřovat nemocné, líčit se, nosit poštu či řídit školku? Nechme se překvapit.

6. týden: 3. – 7. srpna

Téma: Putování džunglí

Pojďte s námi okusit, jak to v takové džungli vypadá. Jaké by to asi bylo žít s tygrem, slonem, opicí,  krokodýlem, paviánem a lvem v jedné domácnosti? A co, když se v taková zvířata proměníme a budeme mít džungli přímo v naší školce?

7. týden: 10. – 14. srpna

Téma: Výprava do pravěku

Láká vás vyrobit si vlastní oštěp a ulovit s ním mamuta? Nebo byste raději našly a vymalovaly jeskyni, aby byla útulnější? A co pravěké oblečení, zvládneme si ho ušít z pravé kůže? A z čeho budeme jíst? Podaří se nám udělat hliněné nádobí? Určitě budeme potřebovat tvoji pomoc!

8. týden: 17. – 21. srpna

Téma: Výlet do vesmíru

Pojďte s námi prozkoumat nekonečný vesmír. Třeba cestou potkáme nové kamarády. Co myslíte, najdeme živé tvory na jiné planetě? A jak vlastně takový vesmír vypadá? A sluneční soustava? Co kdybychom si ji zkusily vyrobit a prozkoumaly každou planetu?

9. týden: 24. – 28. srpna

Téma: Kempování

Kempovat možná není tak pohodlné, ale rozhodně zažijete spoustu legrace. Postavíme si vlastní stan, budeme batikovat trička, zkusíme uvařit přírodní čaj a domácí karamel, a třeba si i opečeme vuřty. Víte vůbec, jak si do batůžku zabalit jen ty nejdůležitější věci? Nebojte, naučíme vás to.

Cena programu: 2.500 Kč/ týden, * za druhý týden (pouze 4 dny) 2.000 Kč

V ceně programu je:

• celodenní docházka 5 celých dní v čase 7:30 - 17:30

• 2× svačinka, 1× oběd, pitný režim samozřejmostí

• odpolední aktivity dle denního programu (výtvarná dílna, hudební kroužek, pohybové a sportovní hry, četba pohádek, deskové hry, dramatický kroužek, soutěže, aj.)

• prima zážitky v zázemí rodinné vilky s vlastní zahradou, útulné prostředí, individuální přístup

***ZÁPIS JIŽ ZAHÁJEN***

V případě zájmu o nabízené programy nás kontaktujte elektronicky na: dunovskeho@kindergarten.cz

nebo na telefonním čísle: +420 737 546 578.

Vašim dětem se u nás bude líbit :-)