KinderGarten > Anglické školky > Brno Židenice > Angličtina po celý den

Angličtina po celý den

Ve školce je veškerá komunikace s dětmi vedena v anglickém jazyce.

Školka tak funguje na principu cizojazyčného prostředí pro děti ve věku 18 měsíců – 6 let. Program je určen dětem všech národností i bez znalosti anglického jazyka. Děti jsou rozděleny do tříd podle věku a na každou „auntie“ připadá minimální počet dětí. To umožňuje maximálně individuální přístup ke každému dítěti.

Výuka probíhá přirozenou a zábavnou formou

Téměř všechen program ve školce je veden prostřednictvím hry, protože ta je pro děti v předškolním věku přirozeným zdrojem poznání a utváření pozitivní vazby ke společnosti, pravidlům a kamarádům. Hru tedy často nevnímáme jen jako prostředek, ale i jako cíl.

Výchovně-vzdělávací program je založen na britských osnovách a je v souladu s Rámcovým výchovně-vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání v ČR. Program je zaměřen především na doplnění chybějícího článku předškolní jazykové výchovy, neboť v tomto stádiu jsou děti nejvíce vnímavé k jazyku jak mateřskému tak i cizímu. Dítě pak přijímá další jazyk jako přirozenou možnost komunikace a výsledkem je, že dítě používá angličtinu jako svůj druhý rodný jazyk.