KinderGarten > Anglické školky > Brno Židenice > Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

V kolika letech může dítě začít ve Vaší školce?

Přijímáme děti od 18 měsíců

Kdy je nejvhodnější začít s učením angličtiny?

Platí, že nejlepší je začít co nejdříve. Mnohé odborné studie napovídají, že optimální věk jsou 2 roky věku dítěte.

Nebude dítě stresováno, když začne bez jakékoliv znalosti angličtiny?

V žádném případě. Děti v tomto věku berou cizí jazyk úplně jinak než děti starší. V rámci adaptačního procesu tvoří verbální komunikace jen cca 20 – 30 % celkové komunikace (dle věku dítěte). Ostatní složky neverbální komunikace – např. kontext, gestikulace, mimika atd., ale i např. kolektiv kamarádů – umožňují dítěti vždy odpozorovat či vytušit situaci. K tomuto samozřejmě dopomáhá i plně kvalifikovaný a zkušený učitel. Adaptační proces trvá v řádu týdnů až měsíců. Ke každému nově příchozímu dítěti přistupujeme s maximální péčí.

Mám na dítě doma mluvit anglicky nebo jinak dítě připravovat?

Pokud nejste v jazyce bilingvní, je lepší ho neučit nic, protože tak vaše dítě může pochytit chyby apod. Naopak je dobré s dítětem rozvíjet a zlepšovat vyjadřování v češtině.

Kdy je školka otevřená?

Každý den kromě víkendů a svátků od 7:30 do 17:30 hod.

Může dítě docházet méně než 5x v týdnu?

Abychom zabezpečili kontinuitu rámcového výchovně-vzdělávacího programu, je třeba, aby tempo všech dětí ve třídě bylo identické. To zabezpečí pouze docházka 4x – 5x týdně. 3x týdně lze dítě do školky umístit po dohodě.

Jak jsou děti rozděleny do tříd?

Děti jsou rozděleny podle věku do tří tříd.

Jak je zabezpečená návaznost na výuku angličtiny po skončení školky?

K dispozici je rodičům návaznost na tyto základní školy: ZŠ Labyrinth, ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Didaktis, ZŠ Krásného, ZŠ Janouškova a další.

Kolik připadá dětí na jednoho učitele?

U dětí pod 2 roky to jsou 3 děti na 1 učitele, u dětí starších to je poté max. 6 dětí na 1 učitele. Samozřejmě v době aktivit (např. plavání je poměr mnohem příznivější oproti např. hraní si na chráněném hřišti při školce).

Jaké je školné?

Školné např. za celodenní docházku 550 Kč/den. Tato částka již obsahuje všechny standardní i nadstandardní služby. Dopolední docházka stojí 380 Kč/den.