Přihlášení pro rodiče
Facebook

Spolupracujeme

Mensa
Centrum nadání

Dobrý anděl

KinderGarten > Anglické školky > Brno Campus > Budova školky

Budova školky

Nejednoho z vás zajímá, jak šel čas s výstavbou naší školičky a v jaké fázi se nyní nacházíme. Je naší snahou, aby se děti v naší školce cítily dobře, vnímaly atmosféru u nás jako tu, kterou znají nejlépe a mají ji nejraději, tedy atmosféru "tepla rodinného krbu". Zkrátka, aby se u nás děti cítily jako doma.

V tomto duchu bylo tedy pečlivě vybíráno vnitřní i venkovní vybavení školky, ale stejně tak zázemí - výmalba, vnitřní uspořádání prostorů apod.

Nezapoměli jsme však ani na rodiče, pro které bude jistě velkou výhodou vynikající dostupnost celého areálu ať už vlastní dopravou nebo městkými hromadnými prostředky. 

Jak už bylo řečeno v úvodu, prostory naší školky se nachází v areálu univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně. Ten byl slavnostně otevřen v září 2010. Tato významná událost nejen v rámci MU zakončila téměř šestileté období výstavby největšího stavebního projektu v oblasti vysokého školství ve střední Evropě - areál se rozkládá na ploše 42 hektarů.

Svou polohou v rámci tohoto projektu jsme jedinou školkou svého typu. Jsme součástí rezidenčního projektu „Bydlení v Kampusu“ s krásným výhledem na město a výstaviště.
Pyšníme se vlastní zahradou, která dětem nabídne nespočet herních atrakcí – trampolínu, pískoviště, skluzavku, houpačku a v neposlední řadě rozlehlou krytou pergolu, která přijde vhod zejména v letních měsících, aby se děti mohly schovat před sluníčkem, ale přitom si hrát na čerstvém vzdoušku. Právě díky jejímu umístění v naší zahrádce plánujeme v případě příznivého počasí i část výuky právě pod pergolou.

Prostory školky odpovídají požadavkům, směrnicím a vyhláškám České republiky pro předškolní zařízení, čímž je zajištěna maximální bezpečnost dětí. Víte, že podlaha ve školce je vyrobena pouze z přírodního materiálu na bázi dřevité moučky, lněného oleje a nosné jutové tkaniny? Materiál krásně voní a je kompletně recyklovatelný.

Rezidenční budova, jejíž součástí je i naše školka byla zkolaudována v prosinci 2012.

Už na konci března 2013 se prostory školky začaly měnit k nepoznání:

  • Provedli jsme malířské a tapetářské práce – barvy a tapety jsme vybrali na základě tzv.psychologického působení, proto u nás najdete v převážné většině barvu žlutou, což je optimistická barva, navozující pocit sebejistoty, stimuluje mozek, podporuje tvořivost, rozhodnost a rozum. V menším množství barvu zelenou, která symbolizuje růst, harmonii, mír a klid a soustavu barev završí modrá, která navozuje pocit bezpečí a má uklidňující efekt.
  • Důležitý byl i výběr dětských šatních skříňek – kladli jsme důraz na to, aby mělo každé dítě svoji vlastní skříňku a byl tak splněn větší komfort pro ukládání oblečení. Skříňky jsou barevně rozlišené a označené značkami, jež patří vždy pouze jednomu danému dítěti.
  • V dubnu byly od dodavatele dodány venkovní herní atrakce – skluzavka, houpačka, trampolína a zahradní domeček.
  • Didaktivní pomůcky a veškeré další nutné vybavení bylo také už v dubnu naskladněno a poté se chystalo jejich umístění do prostoru.
  • 3.6.2013 jsme slavnostně otevřeli a přivítali tak v naší školičce první děti :)


Velkou výhodou polohy naší školky je, že její umístění nabízí nejen rodičům například možnosti nákupů v nedalekém obchodním centru, posezení v restauraci, fitness centrum, zdravotní péči a řadu dalšího, v neposlední řadě například i studium na vysoké škole.


Jak to u nás nyní vypadá se můžete podívat ve fotogalerii.

Máte dotaz nebo zájem o naše služby?
Kontaktujte nás:

Opište text z obrázku:

Položky označené * jsou povinné.