KinderGarten > Anglické školky > Brno Campus > FAQ

Od kolika let může dítě začít navštěvovat Vaši školku?

Přijímáme děti od 12 měsíců.

Kdy je nejvhodnější začít s učením angličtiny?

Nejlepší je začít co nejdříve. Mnohé odborné studie napovídají, že optimální věk jsou 2 roky věku dítěte.

Nebude dítě stresováno, když začne bez jakékoliv znalosti angličtiny?

Vůbec ne. Děti v tomto věku berou cizí jazyk úplně jinak než děti starší, či dokonce dospělí lidé.

V rámci adaptačního procesu tvoří verbální komunikace jen cca 20 – 30 % celkové komunikace (dle věku dítěte). Ostatní složky neverbální komunikace – např. kontext, gestikulace, mimika atd., ale i kolektiv kamarádů – umožňují dítěti vždy odpozorovat či vytušit situaci. K tomuto samozřejmě dopomáhá i plně kvalifikovaný a zkušený učitel. Adaptační proces je u každého dítěte jiné a může trvat v řádu dnů, týdnů ale i měsíců. Ke každému nově příchozímu dítěti přistupujeme s maximální péčí.

Mám na dítě doma mluvit anglicky nebo jinak dítě připravovat?

Pokud nejste v jazyce bilingvní, je lepší ho neučit nic a ponechat výuku zcela na mateřské škole. Naopak je dobré s dítětem rozvíjet a zlepšovat vyjadřování v češkém jazyce.

Může dítě docházet méně než 5x v týdnu?

Abychom zabezpečili kontinuitu rámcového výchovně - vzdělávacího programu, je třeba, aby tempo všech dětí ve třídě bylo identické. To zabezpečí pouze docházka 4x – 5x týdně. 3x týdně lze dítě do školky umístit pouze na přechodné období v rámci adaptačního procesu nebo v případě, že je dítě mladší než 2 roky.

Jak jsou děti rozděleny do tříd?

Děti jsou rozděleny podle věku do tří tříd.

Jak je zabezpečená návaznost na výuku angličtiny po skončení školky?

K dispozici je rodičům návaznost na tyto základní školy: ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Náměstí Míru, ZŠ Mendlovo nám.