KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Chodov Chytrá Sovička > Adaptační program

Adaptační program

Vstup do mateřské školky, je velkým okamžikem jak v životě dítěte, tak i rodiče. Aby jeho vstup k nám do školky byl co nejjednodušší a nejpozitivnější, je dobré se na tento okamžik, společně, dobře připravit. Povídejte si doma o tom, jak to ve školce vypadá, co se ve školce dělá, že bude ve školce jíst a spát, chodit na procházky nebo si hrát na zahradě. Některé děti potřebují vědět každý detail – kam si bude dávat své oblečení, kde jsou toalety a umyvadlo, kde má svou postýlku na spaní atd. Pokud na některou otázku neznáte odpověď, tak mu vysvětlete, že hned první den mu všechno paní učitelka ukáže. Ujistěte ho, že se vůbec není čeho bát, že tam bude mít další děti a samozřejmě paní učitelku, která mu se vším pomůže.
Ideální řešení je se přijít k nám do školky před nástupem podívat. Školku si projít, seznámit se s paní učitelkou a kamarády.

Bude príma, když z prvního dne ve školce, uděláte slavností den. Jestliže je to jen trochu možné, vyzvedněte ho třeba hned po obědě či po spaní a udělejte si pěkné odpoledne. Dáte mu tak najevo, že přestože začalo chodit do školky a trávíte spolu méně času, je pro vás důležité a vždy si na něj najdete čas.Samozřejmě ne vždy je možné to takto ideálně zařídit. Záleží na možnostech rodičů a dalších okolnostech. Přesto stojí zato ráno nespěchat a odpoledne či navečer jít s dítětem třeba na zmrzlinu a vyslechnout si, co ve školce zažilo.

Na všechny nové děti se moc těšíme a věříme, že na naší školku budou s láskou vzpomínat :-).