KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Chodov Chytrá Sovička > Naše vize

Naše vize

Pojetí výuky ve školce Chytrá Sovička je jedinečné a zaměřené na individuální přístup k dítěti s cílem rozvíjet jeho potenciál, talent a nadání. Rozvoj intelektuálních a tvůrčích schopností každého dítěte již v útlém věku je pro dítě velice podstatné. Speciální výukový program byl vytvořen ve spolupráci s Dětskou Mensou ČR a zahrnuje také výuku anglického jazyka formou tří anglických dopoledních bloků.

Spolupráce s Mensou je využita při odpoledních Mensa klubech – Klubík Šikula, který probíhá dvakrát týdně. Děti jsou rozděleny do skupin dle věku a na každého učitele připadá 6 - 10 dětí. To umožňuje maximálně individuální přístup ke každému dítěti. Výuka probíhá zásadně přirozenou a zábavnou formou, děti si hrají a zároveň se učí, rozvíjí své vědomosti, umění i talent. Součástí je samozřejmě i adekvátní předškolní příprava spolu s výběrem vhodné základní školy.

SLUŽBY

Aktivity

Každé dítě musí začít rozvíjet svou osobnost v útlém věku, proto nabízíme paletu zájmových kroužků pro všestranný rozvoj dětí. V nabídce školky jsou rozmanité zájmové kroužky, přesný přehled aktuálních aktivit je vždy zveřejněn na začátku školního roku.

Strava

Mezi další kvalitní služby, které bereme jako samozřejmost, patří i zdravá a vyvážená strava po celý den, jež je připravována speciálně pro děti předškolního věku. Obědy nám zajišťuje firma s akreditací od Ministerstva školství. V případě jakýchkoliv speciálních stravovacích návyků či alergií dítěte (např. rajče, mléko, maso apod.), rádi zabezpečíme plně vyhovující stravovací režim.

Pitný režim

Dětem podáváme vodu, čaj, mléko, šťávu, ovocné džusy apod. Snažíme se dětem nabízet především neslazené nápoje. Děti mají nápoje k dispozici celý den.

Letní prázdniny

Program zůstává zachován i během letních prázdnin. Letní prázdninový program plný zábavy, her, soutěží a výletů je určen všem dětem ve věku od 2 – 8 let, což může být přínosem zejména pro rodiče dětí, jejichž školky jsou po dobu letních prázdnin zavřeny.

KinderCare

Na Váš požadavek zajistíme hlídání dítěte anglickým či českým lektorem/učitelem mimo otevírací dobu školky, vč. víkendu i svátků.

OBJEKTY ŠKOLEK

Vzhledem k přísným kritériím, které klademe na všechny prostory, vznikají školky v nových nebo kompletně rekonstruovaných objektech. Výuka je zajištěna v klidném prostředí vilky s vlastní zahradou, kde je v letních měsících instalován ve většině případů bazének, houpačky, klouzačky a další prolézačky. Všechny třídy i zázemí jsou moderně vybaveny a celková koncepce vnitřních úprav objektu je směřována k tomu, aby se dítě cítilo co nejpřirozeněji. Navození rodinné atmosféry v takových prostorách velmi pomáhá dítěti s adaptací na nové prostředí, kamarády a učitele. Každé dítě má ve školce své zázemí, kde si může ukládat hračky a své osobní věci. Věříme, že díky našemu individuálnímu přístupu, se děti po celou dobu ve školce budou cítit dobře.

PARTNEŘI V OBLASTI VZDĚLÁVÁNÍ

Mezi naše hlavní partnery patří vybrané základní školy v několika jazykových mutacích, které patří k nejlepším zařízením svého druhu. Pečlivě sledujeme péči o děti po celý rok (výchovně-vzdělávací program, kvalita učitelů a výuky, didaktické pomůcky, výlety atd.). V době zápisů do základních škol rodičům na vyžádání poskytneme portfolio základních škol. Z těchto škol pravidelně do našich školek dochází učitelé tak, aby jejich budoucí žáčci se mohli s nimi již dopředu seznámit. Poslední prázdninový týden pak probíhá intenzivní příprava dětí na vstup do základní školy.

Pro více informací volejte: 737 546 578