KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Chodov Chytrá Sovička > Odpolední aktivity pro školní rok 2017/ 2018

Odpolední aktivity pro školní rok 2017/ 2018

Většina aktivit je vhodná pro děti od 3+, ale dle možností se snažíme zařadit děti všechny. V případě potřeby mají mladší děti vždy vlastní program. V podzimních a zimních měsících zařazujeme externí aktivitu – návštěvy solné jeskyně. Tato aktivita je zpoplatněna (doprava vlastním autobusem + vstupné).

• Pondělí 15:00 – 15:30 Zpíváníčko
Vede: zaměstnanci Kg Chytrá sovička
Aktivita vhodná pro všechny věkové kategorie. Budeme si hrát s hlasem dechem, rytmem ........ a mnoho dalšího.

• Úterý od 15:00 – 15:30 Kroužek deskových her
Vede: zaměstnanci Kg Chytrá Sovička
Kroužek je vytvořen ve spolupráci s dětskou Mensou. Hrajeme pečlivě vybrané deskové hry pro děti od 2,5 let. Dále pak vypracováváme pracovní listy, pořádáme kvízy, hádáme hádanky, rozvíjíme logické myšlení.

• Středa 15:00 - 15:30 Hry s padákem

Vede: zaměstnanci Kg Chytrá sovička

Padák patří mezi netradiční, v současnosti velmi oblíbené, náčiní. Hudebně pohybové hry s padákem mohou hrát děti v mateřských školách. Rozvíjí pohybové dovednosti, koordinaci pohybu s rytmem, zvládat prostorovou orientaci, správně reagovat na signály, spolupracovat, rozvíjí fyzické obratnosti a rychlost.

• Čtvrtek 15:00 – 16:00 Jóga pro děti
Vede: Petra Padriánová

Petra je absolventka Pražské taneční konzervatoře s bohatou taneční a pedagogickou zkušeností v oboru klasického baletu. Jako sólistka Plzeňského divadla J. K. Tyla byla nominována na Cenu Thálie. Její kroky dále vedly do Pražského komorního baletu, s "Ballet Balogh Prague" tančila sólové role v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Norsku, Finsku, Švédsku a Belgii. Studovala nonverbální divadlo na Pražské HAMU. Poslední 3 roky byla primabalerínou company "Balet David Campos" v Barceloně.Od roku 2009 působí jako pedagog v Tanečním Centru Praha a spolupracuje s volným sdružením tanečníků Ultra Minimal Balet.

Cvičení jógy vede děti ke zdravému způsobu života, probouzí v nich radost a lásku k sobě i okolí. Základem cvičení je hra, tvořivost a poznání sebe sama. Důležitou součástí jsou dechová cvičení a relaxace, která vedou k celkovému uvolnění a navodí psychickou rovnováhu. Děti se naučí vnímat své pocity, dokážou se lépe soustředit.

• Pátek 15:00 – 15:30 Pohybové hry
Vede: zaměstnanci Kg Chytrá Sovička
Pohybové aktivity ve školce jsou velmi důležité pro zdravý a harmonický vývoj dítěte. Hry a aktivity jsou upraveny tak, aby byly vhodné pro děti všech věkových kategorií. Společně si protáhneme svaly, naučíme se nové hry a povídačky.