KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Chodov Chytrá Sovička > Základy baletu pro děti předškolního věku

Základy baletu pro děti předškolního věku

Jedná se o kroužek, jak pro naše klienty, tak i pro klienty externí. Kapacita přihlášených účastníků je 5.

Hodiny vede zkušená lektorka Petra Padriánová.

Petra Padriánová
Absolventka Pražské taneční konzervatoře s bohatou taneční a pedagogickou zkušeností v oboru klasického baletu. Jako sólistka Plzeňského divadla J. K. Tyla byla nominována na Cenu Thálie. Její kroky dále vedly do Pražského komorního baletu, s "Ballet Balogh Prague" tančila sólové role v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Norsku, Finsku, Švédsku a Belgii. Studovala nonverbální divadlo na Pražské HAMU. Poslední 3 roky byla primabalerínou company "Balet David Campos" v Barceloně.

Od roku 2009 působí jako pedagog v Tanečním Centru Praha a spolupracuje s volným sdružením tanečníků Ultra Minimal Balet.

Na hodinách se budeme:
Poznávat a uvědomovat si své tělo, učit se jeho správnému držení, rozvíjet přirozenou koordinaci, rovnováhu,
Rytmické cítění a muzikantu.
Díky cvičení začneme také rozvíjet plasticitu a ohebnost těla, posilovat svalové skupiny,
Které zaručují správné postavení páteře, protahovat a posilovat svaly.
Děti se samozřejmě aktivně seznámí se základy tance a s francouzským názvoslovím, používaným ve světě
Baletu.

Lekce jsou vedeny s radostí a pro radost z pohybu a z objevování vlastního těla a jeho dokonalosti.

Co s sebou: Děti nebudou do začátku potřebovat na hodiny nic speciálního. Piškoty si zakoupí až postupem času. Rozhodně však musí mít pohodlné upnuté oblečení (dres, legínky apod.)a vlasy sepnuté (ideálně) do drdolu. Není problém je vždy učesat ve školce .

V případě zájmu piště prosím na dunovskeho@kindergarten.cz

Ve školním roce 2017/2018 probíhají lekce v úterý od 16:00 - 17:00 hodin