KinderGarten > Česko-Anglické školky > Bašť > STRAVOVÁNÍ

STRAVOVÁNÍ

Stravování v naší mateřské škole je zajištěno po celou dobu provozu od 7:00 – 18:00 hodin, s přestávkami mezi jednotlivými jídly které nepřesahují tři hodiny. 1 dopolední a 2 odpolední svačiny jsou připravovány přímo v mateřské škole, v místnosti tomu určené (kuchyňka - přípravna a výdejna svačin a obědů).
V naší mateřské škole aktivně dbáme na pitný režim. Děti během dne nabádáme, aby se šly napít. Pití mají  k dispozici ve třídách v nerezových barelech, kde si sami do hrnků doplňují pití podle potřeby. Na zahradě je umístěno nerezové pítko s pitnou vodou.

Obědy do mateřské školy jsou denně dováženy společností Radek Šubrt s.r.o

Šéfkuchaře Radka Šubrta můžete znát z tv pořadu MasterChef. Suroviny pro přípravu pokrmů jsou kvalitní a čerstvé. Příprava pokrmů probíhá co nejšetrnějším způsobem, strava je pestrá a plnohodnotná. K ochucování se používají čerstvé či sušené bylinky, mořská sůl a další produkty. Sladké pokrmy se sladí např. tmavým třtinovým cukrem.

Stravování v mateřských školách se řídí vyhláškou o školním stravování, ve které je uveden spotřební koš - tedy množství jednotlivých potravin, které musí dítě během měsíční docházky do školky dostat.

Stravování v mateřské škole Kinder Garten Bašť splňuje požadavky dané normami Ministerstva školství pro složení pokrmů a zastoupení jednotlivých skupin potravin, pro nezbytný příjem vitamínů.