Přihlášení pro rodiče
Facebook

Spolupracujeme

Mensa
Centrum nadání

Dobrý anděl

KinderGarten > Česko-Anglické školky > Praha 4 Budějovická > Nadstandardní aktivity

Nadstandardní aktivity

MENSA CLUB

Jsme školka spolupracující s Centrem nadání a Mensou ČR. Titul "školka spolupracující s Mensou" nám byl udělen, protože splňujeme celonárodní poměry nadstandardně věnující se práci s nadanými dětmi.

V našem "Mensa NTC Learning clubu" používáme deskové hry, které jsou doporučovány pro jednotlivé oblasti rozumových schopností. V Mensa NTC Learning clubu využíváme materiály doporučené Centrem nadání a Mensou (symboly aut, pexesa, vlajky, dopravní značky), dále deskové hry od firmy MINDOK a hry od firmy Albi Brainbox.


KLUB VAŘENÍ

Zábavnou formou si děti připraví odpolední svačinu v souladu s Nutričním doporučením Ministerstva zdravotnictví. Během vaření se děti dozví složení jednotlivých surovin a jejich správném použití. Učíme se dodržovat hygienické zásady při práci s potravinami i bezpečně používat kuchyňské náčiní. Každé dítě má při vaření vlastní kuchařskou čepici a kuchařskou zástěru se sovičkou a na konci školního roku obdrží ŘÁD ZDRAVÉ VAŘEČKY, MAGNETKU a DIPLOM.


ČTENÁŘSKÝ KLUB

Celý program je koncipován tak, aby u dětí vzbudil zájem o knihy, úctu, získaly povědomí o autorovi. Dětem se rozšíří slovní zásoba, zavítají do světa fantazie a budou schopny převyprávět příběh.


SPORTEM KU ZDRAVÍ S VÝUKOU TENISU

Hlavním cílem sportovního kroužku je všestranný rozvoj pohybových dovedností, koordinace, nácvik správného dýchání a osvojení základů tenisové techniky.


HRA NA ZOBCOVOU FLÉTNU

Zobcová flétna se řadí mezi dřevěné dechové nástroje a rozvíjí rytmické cítění u dětí. Díky hře na zobcovou flétnu se děti naučí také správnému dýchání. V neposlední řadě je zaznamená příznivý vliv flétny u dětí astmatických i trpících na alergie


HRÁTKY S ŘEČÍ - LOGOPEDICKÁ PREVENCE

Probíhá individuální formou, kterou zajišťuje logopedický preventista.
Náplní jsou dechová, fonační a artikulační cvičení, rozvoj kognitivních schopností, procvičování jemné motoriky, grafomotoriky, pohybové aktivity, sluchové hry, rytmizace slov, hry s rýmy apod.


TÉMATICKÉ VÝLETY

  • návštěva divadla
  • návštěva galerie
  • návštěva filharmonie
  • návštěva solné jeskyně
  • návštěva dopravního hřiště
  • návštěva ZOO, botanické zahrady, zámků a jiné

Pro více informací volejte: 608 914 433

 

 

 

 

Máte dotaz nebo zájem o naše služby?
Kontaktujte nás:

Opište text z obrázku:

Položky označené * jsou povinné.