Praha 4 Chodov Chytrá Sovička

Letní prázdninový program 2022

Jako každý rok, i letos jsme připravily pro Vaše děti letní příměstské tábory plné her, zábavy a dobrodružství. Program neprobíhá dle standardních osnov, jako ve školním roce, ale strávíme s dětmi co nejvíce času venku pohybovými, hudebními, výtvarnými i didaktickými aktivitami, které jsou motivované jednotlivými tématy.

Bližší informace o činnostech naleznete přímo v rozpisu dílčích týdnů.

Letní prázdninový program 2022


TÝDEN TÉMA
1.7. - 8.7.  (5.7. a 6.7. jsou Státní svátky a MŠ je zavřená)Jedeme na dovolenou, začínají prázdniny!
11.7. - 15.7. Letní Olympijské hry
18.7. - 22.7.  Letem světem
25.7. - 29.7.  Dopravní prostředky 
1.8. - 5.8. Muzikantská rodina 
8.8. - 12.8. Vodní království 
15.8. - 19. 8  Putování do vesmíru
22.8. - 26. 8 Škola čar a kouzel 


1. týden: 1. července - 8. července


Téma: Jedeme na dovolenou, začínají prázdniny!

K moři, k jezeru nebo jen třeba na zahradu? Všude si můžeme užít jen ty nejlepší prázdniny a pojďme to v prvním týdnu spolu sdílet. Vyrobíme si cestovatelský kufřík, abychom naše prázdninové zážitky nezapomněli a mohli si je postupně zapisovat. Přeneseme se na malou chvíli k moři a budeme si užívat jeho krásné šumění, ukážeme si, co všechno takové moře ukrývá. Ovšem neopomene třeba i taková jezera, rybníky, která také skrývají své krásy.2. týden: 11. července – 15. července


Téma: Letní Olympijské hry

V tomto týdnu se staneme pravými sportovci, kteří zažijí atmosféru sportovních soutěží a závodů. Nebude chybět olympijská vlajka, česká vlajka, olympijský oheň. Každé ráno se rozcvičíme jako správní sportovci a poté se vrhneme na nejrůznější disciplíny. Disciplíny budou jak ty tradiční tak ty netradiční. Samozřejmě i sportovec potřebuje svou dávku odpočinku, tudíž se nezapomeneme vždy protáhnout a užít si i nějakou tu relaxaci. Na konci naší olympijské výpravy děti dostanou medaile a diplomy.3. týden: 18. července – 22. července


Téma: Letem světem 

V průběhu pár dní se podíváme do různých koutů světa. Navštívíme Afriku, Ameriku, Asii nebo Antarktidu? To ještě s jistotou nevíme, co ale víme přesně je, že to bude opravdu zábava a bude to týden plný poznávání. Ochutnáme jen ta nejlepší zahraničí jídla. Ukážeme si velkolepé stavby a naučíme se pracovat s atlasem nebo mapou. A proč si také nevyzkoušet ty nejpoužívanější cizí jazyky.4. týden: 25. července – 29. července

Téma:  Dopravní prostředky

Auto, letadlo, loď, autobus a mnoho dalších dopravních prostředků nás provází každým dnem. Víme ale, zdali se tento prostředek pohybuje po silnici, vodě nebo snad po kolejích. V tomto týdnu si všechny tyto dosavadní poznatky o dopravě utřídíme a zjistíme i mnoho dalšího. Je důležité také nezapomenout na dopravní značky. Nevynecháme také obrovské stavby dálnic a kolejí.
5. týden: 1.srpna – 5. srpna

Téma: Muzikantská rodina

Hudba nás provází v našem každodenním životě. Postupně se seznámíme s různými žánry. Víte, jak zní vážná hudba, disco nebo třeba country hudba? To spolu zjistíme a také mnoho dalšího. Zazpíváme si a zatančíme na nejznámější lidové písně. Z nás samotných se stanou muzikanti hrající na Orffovy nástroje, flétnu nebo klavír. Využijeme prvky muzikoterapie a pokusíme se vyrobit si svůj originální hudební nástroj.6. týden: 8. srpna – 12. srpna


Téma: Království vodyOceán, moře, jezero, rybník, řeka, potůček nebo i obyčejná kaluž skrývá svá tajemství.  S vodou provedeme spoustu pokusů. Podíváme se na život pod vodou a u vody. Využijeme nejrůznější výtvarné techniky, jenž se dokonale hodí k tomuto tématu. A je důležité připomenout si jak je voda pro nás velmi důležitá. Doufáme, že nám počasí bude přát a my si budeme moci naplno užít i spoustu legrace s vodou na naší zahradě.


7. týden: 15. srpna – 19. srpna

Téma: Putování do vesmíru

Proměníme se ve vesmírné piráty a společně se vypravíme na dobrodružnou výpravu. Prozkoumáme všechny planety, hvězdy a další vesmírná tělesa. Vesmírnou cestu zahájíme výstavbou společného raketoplánu, který bude našim dopravním prostředkem při této výpravě. Při naší expedici se pozastavíme na Měsíci, několikrát se proletíme kolem Slunce. Naši úspěšnou cestu zakončíme zpět na naší planetě Zemi.


8. týden: 22. srpna – 26. srpna

Téma: Škola čar a kouzel

Otevřeme brány naší školy plné čar a kouzel. Bude z nás Harry Potter, kouzelník Pokuston nebo třeba čarodějnice Bludimíra? Toto rozhodnutí necháme na našich dětech. Co ale víme určitě, že tento týden bude plný kouzel, pokusů a kouzelných lektvarů. Odhalíme svět magických tvorů, bylin a zaříkávadel. A co víc, naučíme se pořádně létat na koštěti a to i v těch nejnáročnějších podmínkách.Cena programu: 3.500 Kč/ týden (2.800 Kč/ týden v termínu 1.-8.7. 2022)

V ceně programu je:

  • celodenní docházka 5 celých dní v čase 7:30hod - 17:30hod

  • 2× svačinka, 1× oběd, pitný režim je samozřejmostí

  • odpolední aktivity dle denního programu (výtvarná dílna, hudební kroužek, pohybové a sportovní hry, četba pohádek, deskové hry, dramatický kroužek, soutěže, aj.)

  • prima zážitky v zázemí rodinné vilky s vlastní zahradou, útulné prostředí, individuální přístup

    ***ZÁPIS JIŽ ZAHÁJEN***

 

V případě zájmu o nabízené programy nás kontaktujte elektronicky na: dunovskeho@kindergarten.cz

nebo na telefonním čísle: +420 737 546 578. 

Vašim dětem se u nás bude líbit :-)


Vrátit se zpět na školku