Praha 4 Braník

Stravování a pitný režim

Stravování (obědy+svačiny) je řešeno dováženou stravou, kterou zajišťuje firma Ekolandia. K přípravě pokrmů používají kvalitní potraviny, které ochucují přírodními produkty, mořskou solí a bylinkami.

• Děti do jídla zásadně nenutíme.
  • Pokud ho úplně odmítají, vysvětlujeme jim, proč mají jídlo alespoň ochutnat, přivonět si nebo si ho prohlédnout.
  • Trpělivým přístupem se snažíme vytvořit u dětí správné stravovací návyky.
  • Děti cíleně vedeme ke správným hygienickým návykům a k péči o čistotu chrupu - pravidelné čistění po obědě.

Svačiny:

• Složení svačin je vyvážené, dopolední i odpolední svačina obsahuje ovoce nebo zeleninu.
  • K pití je na výběr voda, neslazený čaj, voda, mléko.
  • Samozřejmostí je pitný režim, pobyt na čerstvém vzduchu a zdravá a vyvážená strava.
  • v případě dietního režimu dítěte je možné zajistit dietní stravu (bez laktózy, lepky atd.)